Радио Милева

Елена Стојановска е згодна риба во бикини пред морското синило (фото)

Елена Стојановска е згодна риба во бикини пред морското синило (фото)
фото:елена стојановска/инсатграм/принтскрин

За водителката на утринската програма на телевизија Сител „Ја сакам Македонија“, шармантната Елена Стојановска, годините како да се само број и ништо повеќе.

Елена е реализирана сопруга и мајка на веќе потпораснатата осумгодишна ќеркичка Илина. Но, оние што би ја сретнале на улица и не би ја препознале од телевизија, би кажеле дека се уште е девојка која не се реализирала во овие улоги.

Облечена за пред кемри или разголена на плажа, мајката природна е на нејзина страна.

 

View this post on Instagram

 

#morning 🌞🦄🌿🍉💋

A post shared by Elena Stojanovska- Jankovska (@enna_inna) on


Овој пат во носталгија по летниот одмор и морето, Елена своите следбеници на Инсатграм ги потсти како изгледа во бикини пред морската шир и напиша:

 

View this post on Instagram

 

Mi fali more….a se si mislam i jas na nego 💙

A post shared by Elena Stojanovska- Jankovska (@enna_inna) on

-Ми фали море… а се си мисалм и јас на него- пишува таа за фотографијата од летниот одмор.
А кому и не му фали ова… Море, сонце, плажа, коктели… Уживанција која годинава од старт на летото ја посакуваме, но само замислуваме.

Се надемаве дека како за Елена така и за сите нас, од мислите, оваа пуста желба ќе ни стане реалност.

Останати вести од Радио Милева