Радио Милева

Елена Стефановска живее со стил, па така и слави: Водителката роденденската прослава ја започна надвор од Македонија (фото)

Елена Стефановска живее со стил, па така и слави: Водителката роденденската прослава ја започна надвор од Македонија (фото)
фото: Принтскрин/

Македонската ТВ водителка Елена Стефановска веќе со години е позната по својата емисија „Живот со стил“ каде ги претставува убавите и гламурозни нешта на своите гости. Тоа го работи, ама така и живее, зашто Елена често можеме да ја видиме како патува на  далечни дестинации, посетува луксузни локации, преферира скапи нешта: од облека, обувки, накит и парфеми, до исто такви хотели,  автомобили, забава… И зошто да не живее со стил, ако веќе и се може.

Деновиве, Елена ги спакува куферите и заедно со момчето Бојан Најдоски замина во прекрасната Италија.

фото: Принтскрин/инстаграм/еленастефановска

Таа го искористи слободно време за ужива со својот сакан, да посети неколку познати знаменитоси во Рим и да ужива во убавините на оваа држава.

Водителката ги почести своите следбеници со неколку фотографии кои наликуваат на разгледници.

фото: принтскрин/инстаграм

Но, кој живее со стил, со стил и слави роденден. Стефановска денес (19.02.2020) слави роденден, а прославата започна во еден „Ice bar“ во Италија.

Воодушевена од оваа посета, не се воздража а да не ја сними со својот мобилен телефон и да сподели на социјалните мрежи истакнувајќи дека за неа ова е незаборавно искуство.

фото: принтскрин/инстаграм

„За мојот роденден почнувам од овде. Првиот и единствен #Icebar во Италија. Незаборавно искуство“, напиша водителката.

фото: Принтскрин/инстаграм

Честитки, нека и се множат и годините, подароците, уште многу повеќе патувања и успеси на професионално поле.

Останати вести од Радио Милева