Радио Милева

Елена Стефановска во љубовен занес со момчето: Водителката опиша како функционираат во врската (фото)

Елена Стефановска во љубовен занес со момчето: Водителката опиша како функционираат во врската (фото)
фото:елена стефановска/инсатграм/принтскрин

ТВ водителкаат Елена Стефановска во својата емисија „Живот со стил“ досега интервјуираше доста познати личности од дома и реггионот. Тие имаат многу да и раскажат за работата и приватнпста, но Елена ретко да ја видиме во другата позиција како изпитаник и да раскаже нешто повеќе за себе.

Но тука се социјалните мрежи, особено Инстаграм, каде Елена не се штеди да покаже како живее, особено откако е заљубена и одлично и оди на љубовен план со саканиот Бојан Најдовски.

Лето 2020 за голем дел беше ограничено, но не и за Елена и Бојан кои прошетаа од Турција до Хрватска, а не го пропуштија ниту Охдид и Маврово.

 

View this post on Instagram

 

Us 💙❤️ From 🇭🇷 with ❣️ #rovinj #oldtown #croatia

A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil) on

На летото му остана уште некој ден, а водителаката се врати во Скопје, но не застана со релаксасијата и ужвањето кое си го продолжи по скопските хотели и базени.

 

View this post on Instagram

 

Summer is not over yet ☀️💖💦 #sundaylikethis @hotelmirrorskopje

A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil) on

Таа е доста активна на својот Инстаграм профил, а овој пат сподели една романтична фотографија со момечето и опиша пред сите како функционира нејзината љубов:

-0% стрес, 100 % љубов, пишува во описот на објавата.

 

View this post on Instagram

 

0 % стрес / 100 % љубов 💑 #miamor #love @bnajdoski

A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil) on

За потсетување, претходната година во октомври Стефановска со галерија фотограгии обелодени дека е во врска со Бојан Најдовски, а наедно и за првпат откри детали од својот љубовен живот.

Како што тргнала работата, наскоро очекуваме да ја видиме и со прстен на раката, па оваа совршена љубов да биде и крунисана.

Останати вести од Радио Милева