Радио Милева

Елена Стефановска по примерот на Северина: Ја повтори идејата на пејачката, па направи паралела (фото)

Елена Стефановска по примерот на Северина: Ја повтори идејата на пејачката, па направи паралела (фото)

Хрватската пејачка Северина важи за една од најдобро облечените на музичката сцена во регионот.

Каде и како и да се појави, таа привлекува внимание, а секој нејзин моден избор следниот ден е причина за коментар во медиумите и на социјалните мрежи.

Пред околу една недела таа беше во Ница, а таму се појави во впечатлива розова тоалета со висок шлиц споена со сребрена нијанса на сандали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina Kojic (@severina) on


Неколку дена подоцна во сличен фустан и сандали се појави и нашата водителка Елена Стефановска, па самата направи споредба меѓу нејзиниот и изгледот на Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil) on

Кој фустан повеќе ви се допаѓа?