Радио Милева
одмор за душа

Елена Стефановска е права „женска“ со стил и кога ќе се качи на скии, и кога ќе се соблече во бикини во спа центар (фото)

Елена Стефановска е права „женска“ со стил и кога ќе се качи на скии, и кога ќе се соблече во бикини во спа центар (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска и живее живот со стил во реалноста.

Секој слободен момент го користи да отпатува некаде, а нејзините фотографии од разни егзотични дестинации наликуваат на разгледници.

Поради пандемијата со коронавирусот, изминатата година помалку патуваше. Сепак, заедно со својот партнер – Бојан Најдоски и покрај короната уживаше во Турција, Италија, Хрватска, но и во македонските краеви – Охрид, Маврово….

фото: принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Стефановска деновиве одмара од секојдневните обврски и снимања, а батериите ги полни на едно од најубавите туристички места во регионот – Копаоник.

фото: принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Имено, Елена ги полни батериите и ужива во зимските лудории во овој ски центар, а не се штедесе на социјалните мрежи да покаже како ужива.

Прво, водителката се качи на скии и се впушти се зимска авантура.

Потоа, следуваше и опуштање и во спа центар, а Стефановска се соблече во црно бикини од под кое и ѕиркаа градите.

фото: принтскрин/инстаграм/елена стефановска

Под објавите доби позитивни коментари за изгледот, а кој знае да ужива, знае да ужива.

Останати вести од Радио Милева