Радио Милева
една е мајка

Елена Ристеска со неколку ретро фотографии се обрати на својата мајка со посебен повод (фото)

Елена Ристеска со неколку ретро фотографии се обрати на својата мајка со посебен повод (фото)
фото: принтскрин/иснтаграм/елена ристеска

Бесценетата љубов со најискрените чувства може да се добие од најблиските, најсаканите – членовите на семејството.

Елена Ристеска ужива во семејните мигови поминати со најсаканите, односно со нејзината мајка, сестра, внуката, но ретко споделува приватни моменти.

Меѓутоа, пејачката сега направи исклучок, па на социјалните мрежи се обрати на нејзината мајка по повод нејзиниот роденден.

фото: принтскрин/иснтаграм/елена ристеска

Имено, Елена сподели серија од неколку фотографии на кои позира заедно со нејзината мајка, татко, нејзината сестра, како и нејзината внука.

фото: принтскрин/иснтаграм/елена ристеска

Ристеска објави неколку ретро, но и нови фотографии, а во описот напиша: „Една е мајка, среќен роденден“.

фото: принтскрин/иснтаграм/елена ристеска

Под објавата се нижеа честитки од следбениците на Елена.

Потсетуваме, таткото на македонската пејачка почина пред четири години, ја изгуби битката со опасната болест, а таа често знае да се потсети на него.

фото: принтскрин/иснтаграм/елена ристеска

 

Останати вести од Радио Милева