Радио Милева

Елена Миленковска разменува нежности на плажа со момчето од регионалното музичко шоу (фото)

Елена Миленковска разменува нежности на плажа со момчето од регионалното музичко шоу (фото)
фото: Принтскрин/инстаграм

Елена Миленковска имавме прилика да ја гледаме во последната сезона на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Миленковска беше во тимот на Ана Бекута со која заедно работеше и се подготвуваше.

Иако, Елена не стигна до самото финале и не освои голема победа, сепак ова музичко шоу и донесе љубов.

Миленковска е во врска со учесникот од „Ѕвездите на Гранд“, Гуте  Маринковиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм/гутемаринковиќ

Тие својата љубовна врска ја обелоденија на социјалните мрежи кога започнаа да објавуваат заеднички фотографии.

По завршувањето на финалето на „Ѕвездите на Гранд“, Гуте и уште неколку учесници беа во посета на Скопје и Охрид.

Гуте изјави дека се запознале во студио каде што имале секој ден проби со оркестарот и тогаш знаел дека меѓу нив ќе има нешто.

„Знаев дека меѓу нас ќе има нешто. Таа е се она што го барав сите овие години“ изјави Гуте.

Моментално љубовниот пар ужива на Јадранот, поточно во Црна Гора.

фото: принтскрин/инстаграм/гутемаринковиќ

Тие на „Инстаграм“ споделуваат заеднички фотографии на кои разменуваат нежности и уживаат во почетокот на љубовната романса.

фото: принтскрин/инстаграм

За потсетување, додека Елена беше во „Ѕвездите на Гранд“, таа беше во врска со момче од Грција, па очигледно ја прекинала таа врска, а Гуте е нејзината нова љубов.

Останати вести од Радио Милева