Радио Милева

Елена Миленковска неодамна роди син, а сега нејзиниот сопруг покажа како ќе изгледа собата за наследникот (фото)

Елена Миленковска неодамна роди син, а сега нејзиниот сопруг покажа како ќе изгледа собата за наследникот (фото)
фото: Инстаграм/елена миленковска

Maкедонската пејачка и учесничка Елена Миленковска на 3 јуни за првпат се реализираше во улогата на мајка и на свет го донесе синот Максим.

Елена и нејзиниот сопруг Гуте Маринковиќ се запознаа во музичкото шоу, а по неколку месечна врска се верија и на почетокот на годината официјално запливаа во брачните води.

Тие не се резервирани кога станува збор за нивниот приватен живот, па често на социјалните мрежи ги известуваат фановите за новите случувања.

Така и во текот на целата бременост, Елена се фотографираше, објавуваше нови детали, го откри полот на бебето, а и првата фотографија со синот.

Гордиот и среќен татко сега на социјалните мрежи се пофали како ќе изгледа собата на Маским во која преовладува сината боја.

фото: Инстаграм/гуте/курир.рс

фото: Инстаграм/гуте/курир.рс

Гуте сподели и фотографија со својот наследник.

фото: Инстаграм/гуте/курир.рс

Потсетуваме, Елена и Гуте беа под ментроство на Ана Бекута, а оваа година Миленковска ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради бременоста.

Останати вести од Радио Милева