Радио Милева
Љубов на далечина

Елена Китиќ во врска со помлад фудбалер: Поради него сака да се сели од Србија, а кога им кажала на родителите кој и е момче…

Елена Китиќ во врска со помлад фудбалер: Поради него сака да се сели од Србија, а кога им кажала на родителите кој и е момче…
фото:елена китиќ/инстаграм принтскрин

Според српските медиуми, младата пејачка Елена Китиќ влегла во емотивна врска со фудбалерот Душан Влаховиќ.

Елена Китиќ (23), пејачка и ќерка на Миле Китиќ и Марта Савиќ, веќе извесни време е во врска со фудбалерот Душан Влаховиќ (21), млад српски репрезентативец, кој во моментов игра во Италија за фудбалскиот клуб Фиорентина, пишува „Ало.рс“.

– Елена и Душан се запознаа преку заеднички пријатели кои често, кога ќе се сетат на нивната прва средба, велат дека веднаш ја почувствувале привлечноста и хемијата меѓу нив. Потоа размениле телефонски броеви и се „следеле“ еден со друг на социјалните мрежи. Многу брзо, тие одлучија да влезат во врска – вели изворот и открива како функционира нивната врска на далечина:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

– Имајќи предвид дека уште од почетокот знаеја дека ќе поминуваат повеќе време одделно отколку заедно, двајцата решија да се опуштат и да се препуштат на меѓусебна доверба, па не им е тешко да ги бројат деновите до следниот состанок. Тие редовно разговараат преку видео повици, иако Елена е таа што повеќе страда, често не спие и чека да ги заврши своите обврски за да разговара.
Како што е наведено, Елена и Душан не се грижат за разликата во возраста, иако не е премногу голема.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Kitić (@elenakitic)

– Елена е нешто помалку од три години постара од него и често вели дека повеќе и одговара отколку на постарите момци со кои порано беше. Тие имаат слични навики, обајцата се максимално посветени на својата кариера и времето што го поминуваат заедно, меѓу другото, го користат за да планираат во иднина. Таа има желба да се пресели во Италија со него затоа што сака во странство. Во Белград е препознатлива каде и да се појави, што понекогаш го заморува – вели изворот и додава:

– Него го сакаат и родителите на Китиќ. Особено беа импресионирани од фактот дека таа е позитивна. Од друга страна, поддршката на Елена од нејзините родители е важна, па таа споделува сè со нив и се обидува да ги слуша нивните совети. Кога им рекла кој е нејзиното момче, Марта и Миле реагирале воодушевено и и рекле дека ја поддржуваат бидејќи покажува дека е среќна.

Останати вести од Радио Милева