Радио Милева

Елегантно и секси: Сестрите Кардашијан направија огромна промена во стилот (фото)

Елегантно и секси: Сестрите Кардашијан направија огромна промена во стилот (фото)

Ким и Кортни Кардашијан ги украдоа сите погледи на „LACMA Art and Film Gala“ кој се одржа 3 ноември во Лос Анџелес.

Иако сме навиканати да ја ги гледаме во разни изданија, овој пат избраа класични комбинации и ги воодушевија присутните кога се појавија во „Гучи“ фустани со минимална шминка и едноставни фризури.

Двете сестри носеа долги црни фустани кои ги нагласуваа нивните атрибути. Ким одбра модел со длабоко V- деколте.

Кортни носеше фустан со гол грб, но немаше накит. Исто така минимално имаше шминка,

Ретко може да ги видиме сестирте Кардашијан во вакво издание.

фото: profimedia