Радио Милева

Елегантно и модерно: Нина Бадриќ уште еднаш покажа дека е дама со стил (фото)

Елегантно и модерно: Нина Бадриќ уште еднаш покажа дека е дама со стил (фото)
фото: принтскрин/инстаграм

Хрватската поп пејачка Нина Бадриќ важи за една од најдобро стилизираните жени, па често добива комплименти на сметка на нејзиниот изглед.

Често на социјалните мрежи знае да објави фотографии како во природно така и во модерно издание, па знае да предизвика многу позитивни коментари.

фото: принтскрин/инстаграм

Бадриќ гостуваше во една емисија на радиот во Хрватска. За таа прилика, Нина се одлучи за бело одело односно бело сако комбинарно со широки панталони.

фото: принтскрин/инстаграм

Црните тенки линии го прават оделото оригинално и модерно. Оваа комбинација пејачката ја надополни со црно – сив капут.

фото: принтскрин/инстаграм/бадриќ

 

За потсетување, Нина неодамна ја раскина свршувачката со хрватскиот бизнисмен Тони Брал.

Останати вести од Радио Милева