Радио Милева
Секој по својот пат

Екс-сопругот на Снежана Савиќ се ожени со 30 години помлада и доби близнаци на 76 години (фото)

Екс-сопругот на Снежана Савиќ се ожени со 30 години помлада и доби близнаци на 76 години (фото)
фото:принтскрин/ЈТ

Актерката и пејачка Снежана Савиќ има ќерка Анита со режисерот и сценарист Драгослав Лазиќ.

Двајцата беа во брак и по неколку години заеднички живот, секој тргна по својот пат.

Лазиќ е оженет со актерката Драгана Туркаљ, а на 76-годишна возраст доби близнаци, ќерката Искра и синот Лазар.

фото:александар јовановиќ циле/курир.рс

Драгослав и Драгана се венчаа во Корачица, во куќата на нивниот кум, славниот актер Велимир – Бата Живојиновиќ.

Во 2003 година следеше црковна венчавка во манастирот Златенац во близина на Свилајнац.

фото:фејсбук/курир.рс

Долго време тие посакуваа да имаат заеднички потомци, што им се случи пред неколку години.

Останати вести од Радио Милева