Радио Милева

Едноставно и без премногу детали: Стефан Живојиновиќ ги отвори вратите на својот стан (фото)

Едноставно и без премногу детали: Стефан Живојиновиќ ги отвори вратите на својот стан (фото)

Синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ по неговиот роденден во мај се исели од семејната луксузна вила на Бежаниска коса.

Новиот стан на Стефан преовладува едноставноста и нема премногу детали.

На прашањето кога одлучил да се пресели од луксузната вила во сопствен стан, Стефан вели:

„Мислам дека секој кога ќе наполни 20 години размислува за тоа. Откако на 19 години заминав во Америка се навикнав на самостоен живот. Кога се вратив барав некое место каде ќе живеам“ вели младиот Живојиновиќ.

фото: дамир дервишагиќ

Тој истакна дека не сака премногу работи во станот и најважно му е да има чаши за пиење, кујна, дневна соба и спална.

Стефан вели дека го посетуваат само пријателите, а некогаш знаат да дојдат и неговите родители, како и браќата.

фото: дамир дервишагиќ

На прашањето кој го купил станот, односно дали Брена и Бобо помогнале во финасиите, тој вели дека било 50 – 50.

„Поли тие, пола јас. На нив им е драго да помогнат како и секој родител“.

фото: дамир дервишагиќ

Живојиновиќ истака дека единствено нешто што земал од дома кога заминал се лонец, шерпа и клавир.

За потсетување, неодамна во медиумите се појавија вести дека наводно Лепа Брена и Бобо ја продаваат луксзуната вила на Бежаниска коса и дека бараат помал простор за живеење.

Останати вести од Радио Милева