Радио Милева
Не му треба слава

Едниот син на Аца Лукас сте го виделе, а ова е Лазар кој не сака да се експонира во јавност (фото)

Едниот син на Аца Лукас сте го виделе, а ова е Лазар кој не сака да се експонира во јавност (фото)
фото:пинк тв/принтскрин

Популарниот фолкер Аца Лукас има четири деца, а пред две години стана дедо.

Милјана, Андреј, Лазар и Викторија се неговата гордост и радост и тој секогаш е расположен да каже колку се грижи неговите деца да бидат добри и чесни луѓе.

фото:инстаграм/вук лазар

Андреј Вуксановиќ тргна по стапките на неговиот татко, но неговиот втор син Лазар не го стори тоа, иако минатата година се шпекулираше дека и тој ќе влезе во музичките води.

Сепак, тоа не се случи, а неодамна беше напишано дека тој почнал да работи како таксист за да биде финансиски независен.

фото:инсатграм/вук лазар

Во секој случај, Лазар не е експониран во медиумите и ретко се појавува на настани каде се собираат познати личности, но оние што го познаваат велат дека тој е ист како татко му.

Останати вести од Радио Милева