Радио Милева

Една поинаква Тијана Дапчевиќ, тотално различна, поженствена во комплетно ново светло (фото)

Една поинаква Тијана Дапчевиќ, тотално различна, поженствена во комплетно ново светло (фото)

Не за џабе постојано го добива епитетот за мултиталент, а со оглед на она што го покажува од различни сегменти на уметноста, Тијана тоа и како го заслужува.

Освен што е посветена на снимањето на третата сезона на „Преспав“, таа е активна и за својата музичка кариера.

Деновиве Тијана снимаше спот за песната насловена „Километри“, а според приложеното на нејзиниот профил на Инстаграм, таа изгледа сосема поразлично.

Знеме дека го преферира андрогениот изглед, но за овој спот е доста поженствена, со долга руса коса и фустан во бохо стил.

 

View this post on Instagram

 

🌸☘️💜 #kilometri #soon #shooting #likeamovie #friendship #snimamospot #jedvacek #neizdrz 💫

A post shared by Tijana Dapčević (@tijana.dapcevic) on

Дали е во улога на Ула, како водителка, имитира некој лик или пак пее како вистинската Тијана, во секое светло таа едноставно е совршена.

фото:instagram