Радио Милева
која од која е поубава

Едита Рамовиќ изгледа како сестра на Џејла Рамовиќ, а не како нејзина мајка (фото)

Едита Рамовиќ изгледа како сестра на Џејла Рамовиќ, а не како нејзина мајка (фото)
фото: принтскрин/инстаграм/џејла рамовиќ

Џејла Рамовиќ победничката на „Ѕвездите на Гранд“ важи за една од позгодните млади пејачки, но и добра пријателка на Марија Шерифовиќ.

Џејла во музичкото шоу често добиваше комплименти за нејзиниот глас, но и за нејзиниот стас, а нема сомнеж од кого ја наследила својата убавина.

Имено, мајката на Џејла изгледа како нејзина сестра, а не како мајка. Едита Рамовиќ е активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии.

Со својата завидна фигура и вкус за мода, Едита често ги засенува своите три ќерки – Лејла, Шејла и Џелја.

Еве како изгледа мајката на Џејла.

фото: инстаграм/едита рамовиќ

фото: инстаграм/едита рамовиќ

 

Останати вести од Радио Милева