Радио Милева
Стопена од среќа

Едита Арадиновиќ и приреди изнанадување на мајка си: Пејачката има млада мајка за која би помислиле дека и е сестра (фото)

Едита Арадиновиќ и приреди изнанадување на мајка си: Пејачката има млада мајка за која би помислиле дека и е сестра (фото)
фото:едита арадиновиќ/инстаграм принтскрин

Српската пејачка Едита Арадиновиќ ја изненади својата мајка со огромен букет цвеќе и го сподели моментот на социјалните мрежи.

– Дали, мамо, кој ти ги купи овие цвеќиња? пејачката ја праша својата мајка.

„Син ми“, одговори таа, а потоа и двајцата се смееја.

фото:едита арадиновиќ/инстаграм принтскрин

– Кој син? – ја праша Едита.

„Еди“, одговори нејзината мајка со насмевка, алудирајќи на нејзината наследничка.

фото:едита арадиновиќ/инстаграм принтскрин

Патем, секогаш кога Едита Арадиновиќ споделува видео или фотографија со нејзината мајка, сите се изненадени од тоа колку фантастично изгледа иако има две возрасни ќерки, па не е ни чудо што Инди и Едита изгледаат толку добро.

Останати вести од Радио Милева