Радио Милева

Ѕвездата од „Игра на престоли“ конечно објави фотографија од свадбата (фото)

Ѕвездата од „Игра на престоли“ конечно објави фотографија од свадбата (фото)
фото: гетиимагес

Актерката Софи Тарнер која се прослави со улогата во серијата „Игра на престоли“  и музичарот Џо Џонас конечно на социјалните мрежи објавија фотографија од венчавката.

Познатиот пар одлучи церемонијата да биде во Франција.

Софи носила раскошна венчаница, а Џо црно одело.

 

View this post on Instagram

 

Mr and Mrs Jonas Photo by @corbingurkin

A post shared by Sophie Turner (@sophiet) on

Веначиницата на Софи привлече посебно внимание бидејќи станува збор за „Луј Витон“, а ја креирал Николас Гескјер, директорот на женската колекција.

„Господ и госпоѓа Џонас“ напиша актерката во описот на фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

Absolute beauty @sophiet

A post shared by 🆖 (@nicolasghesquiere) on

Фановите упатија голем број на честитки и позитивни коментари.

За потсетување, Софи и Џо се свршија во 2017 година. Се венчаа во мај во Лос Анџелес, а кон крајот на јуни организираа уште една свадбена церемонија.

Останати вести од Радио Милева