Радио Милева
крај на љубовта

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ се разведува по 15 години брак од мажот кој ја остави сопругата поради неа

Ѕвездата од „Беверли Хилс“ се разведува по 15 години брак од мажот кој ја остави сопругата поради неа
фото: профимедиа/инстар имагес

Актерката Тори Спелинг (47), ќерка на легендарниот продуцент Арон Спелинг и творец на популарната серија „Беверли Хилс“ во која го играше ликот на Дона, се разведува од сопругот, актерот Дин Мекдермот (54).

Веќе подолго време кружат гласини дека парот парот повторно е пред развод. Актерката подолго време не ја објавуваше фотографија со сопругот на социјалните мрежи, а сега се гледа без бурма.

фото: хавиер колин/ имаге пресс агенси/ д мега агенси/ профимедиа

Тори и Дин се запознаа на филмски сет кога и двајцата беа во брак со други луѓе. Аферата започнала првата вечер кога се запознале и набргу поднеле барање за развод од тогашните сопружници. Двојката има пет деца заедно: синовите Лиам (14), Фина (8) и Боа (4) и ќерките Стела (12) и Хати (9).

Својот брачен живот го покажаа во реалното шоу „Tori & Dean: Inn Love“ во април од 2007 до 2012 година.

Двојката претходно беше  пред развод поради неговата измама во 2013 година, што актерот го призна во документарната серија „Вистинска Тори“ во 2014 година.

Останати вести од Радио Милева