Радио Милева

Ѕвездата на Гранд се жени со водителка, подготовките под полна пареа!(фото)

Ѕвездата на Гранд се жени со водителка, подготовките под полна пареа!(фото)
фото:инстаграм/љуба перучиќ

Љуба Перучиќ реши да застане на лудиот камен и да ја ожени убавата водителка Кататина Колозеус, а севначвката е закажана за месец октомври.

-Се женам на 10-ти октомври. Се наближува, имаме уште две недели. Подготовките течат на големо и сега сме фокусирани само на тоа, открива Ѕвездата на Гранд за Пинк.рс.

фото:инстаграм

Пејачот открива дека ја прекршил традицијата и дека својата избраничка ја видел во венчаницата пред големиот ден.

фото:инсатграм

-Костумот го купив и морам да признаам ека после дно 20-30 одела кои ги пробав, конечно го најдов она што ми прилега. На мојата Каќа и се допадна, но морам да кажам дека ми помогна во изборот и никогаш не би дозволила да купам сам. Но, јас исто учествував и во нејзината венчаница. Ние тоа „да“ го кажавме одамна, а сега ќе биде пред сите и да го официјализираме со потпис. А она што е наша желба е бракот да го крунисаме со едно убаво девојче, завршува пејачот во изјавата за Пинк.рс.

Останати вести од Радио Милева