Радио Милева
Скромна венчавка

„Ѕвездата на Гранд“ се омажи тајно, а на церемоинијата присуствувале само најблиските

„Ѕвездата на Гранд“ се омажи тајно, а на церемоинијата присуствувале само најблиските
фото:нина јовановиќ95/инстаграм

Пејачката Кристина Нина Јовановиќ, поранешна учесничка на „Ѕвездите на Гранд“, му рече судбоносно „да“ на своето момче Филип меѓу најблиските.

Имено, пејачката од Ниш и нејзиниот избраник организираа скромна венчавка, а убавата Нина наместо во венчаница, блескаше во долг цветен фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nina (@nina_jovanovic95)

Да потсетиме, Нина е во блажена состојба, а на крајот на февруари, парот чека девојче.

фото:нина јовановиќ95/инстаграм принтскрин

Јовановиќ се прослави пред три години со учество во „Ѕвездите на Гранд“, а она што е интересно е што по финалето ја сними песната „Бидермаер“.

Останати вести од Радио Милева