Радио Милева
„Јас сум само на едно ниво“

„Ѕвездата на Гранд“ не можеше да премолчи на критиките: „Јас сум секс бомба, ама не ловам спонзори“

„Ѕвездата на Гранд“ не можеше да премолчи на критиките: „Јас сум секс бомба, ама не ловам спонзори“
фото:теа таировиќ/инстаграм принтскрин/unakrsev.photography

Пејачката Теа Таировиќ призна дека била погодена од критиките со кои се соочувала на самиот почеток на нејзината кариера.

– Ме претставија како некоја подвижна бомба, што нема никаква врска со музиката и уметноста. Што само гризе некаков спонзор. Не знам, така ми се чинеше дека сакаат да ме претстават на тој начин. „Јас сум спротивно на тоа, освен ова, „подвижна бомба“, изјави Теа за „Мондо“.

Денес, кога ќе погледне наназад на сите критики што беа упатени кон неа, Теа вели дека сфаќа дека тие биле само дополнителна поддршка и мотивација за таа да биде подобра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

– Морав да се докажувам многу повеќе, морав да научам многу повеќе. И јас сè уште го правам тоа, мислам дека сега зборувам од оваа позиција, како да знам сè. Не, јас сум само на едно ниво, продолжувам понатаму. Но, морам да кажам дека сите овие се некои замислени спорови. Значи, никогаш не сум доживеала некој да ми рече во лице, погледни, немаш идеја, грешиш, мислам дека не можеш. Секогаш беше нешто што го слушав некаде во позадина, на Интернет и така натаму. Кога луѓето ќе ме сретнат, кога ќе ме видат, секогаш велат дека имам магичен ефект врз нив. И никогаш не сум чула ниту еден грд збор во живо – рече пејачката.

Публиката отсекогаш била заинтересирана за љубовниот живот на Теа, но таа се обидува да го задржи подалеку од очите на јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

– Понекогаш не сум ни сигурна зошто некој ми приоѓа. Бидејќи, луѓето денес сакаат да бидат видени со луѓе во медиумите, верувале или не, мажите сакаат трофеј, да кажат: „Еј, јас сум момчето на Теа“ или нешто слично. Не велам дека сите го прават тоа, но кога ќе влезам во врска, само треба да проценам зошто некој е со мене. Од таа причина, не сакам да откривам никого на социјалните мрежи. Исто така, сакам да си го спасам приватниот живот што е можно повеќе затоа што сфатив дека колку помалку луѓе знаат дека сте среќни, толку подолго ќе бидете среќни – беше искрена Теа.

Останати вести од Радио Милева