Радио Милева
расположени, распеани и... влажни

„Ѕведите на Гранд“ расположени, распеани и влажни на роденденска корона журка: Пејач(к)ите се соблекоа, па скокна во отворениот базен (ФОТО)

„Ѕведите на Гранд“ расположени, распеани и влажни на роденденска корона журка: Пејач(к)ите се соблекоа, па скокна во отворениот базен (ФОТО)

Пејачката Тамара Милутиновиќ го прослави својот 28-ми роденден и по тој повод собра бројни колеги од естрадата.

 

 

Меѓу присутните  на роденденската „корона журка“ беа Дарко Лазиќ, Александра Младеновиќ, Љуба Перучица, Драгица Златиќ и многу други кои цело време пееја, танцуваа и се веселеа правејќи ја атмосверата максимално вжештена.

Тие од нивното забавување  споделија видеа и фотографии на  Инстаграм.

Во еден момент, кога журката ја достигна својата кулминација, машкиот дел од „Ѕвездите на Гранд“ се соблече и остана само гаќи, па скокнаа во отворениот базен.

Љуба Перушица потоа ја сними и Тамара како скока во базенот со нејзините пријатели, иако надвор температурата беше едвај нешто над 5 степени целзиусови.

„Влажна коса на 6 степени? Браво за дамата“ – напиша тој во приказните на својот Инстаграм профил објавувајќи ги фотографиите и видеоклипчето.

 

Фото: Инстаграм принтскрин/tamaramilutinovic

Останати вести од Радио Милева