Радио Милева

Џулија Робертс со една фотографија ја обелодени вистината по шпекулациите дека се разведува (фото)

Џулија Робертс со една фотографија ја обелодени вистината по шпекулациите дека се разведува (фото)
фото:џулија робертс/инстаграм/принтскрин

Подолг период странските таблоиди шпекулираат дека бракот на актерката Џулија Робертс и Даниел Модер е пред распад, и дека таа одлучила повеќе за не живеат заедно.

Сепак, по неколкумесечните приказни, излезе дека тоа се само измислици.

Таа објави емотивна фотографија со својот сопруг, по повод нивна 18-годишнина од брак.

Станува збор за заедничката фотографија на која што го бакнува:

 

View this post on Instagram

 

✨18 years✨ #heckyes

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

„Кога го запознав Даниел и се венчав со него, мојот живот доби нова смисла. Тогаш сфатив дека мојот живот нема да биде ист“ – раскажала актерката своевремено.

Инаку, тие двајца се венчале во 2002-та година, а пред тоа Даниел бил во брак со шминкерка.
Овој пар има три деца, Хејзел, Финеја и Хенри Даниел.

Останати вести од Радио Милева