Радио Милева

Џулија Робертс има 47 килограми и е бледа сенка на некогашната убавица (фото)

Џулија Робертс има 47 килограми и е бледа сенка на некогашната убавица (фото)
FOTO: PROFIMEDIA

Холивудската актерка Џулија Робертс не за џабе го носи епитетот за една од најубавите жени, но сега американските медиуми тврдат дека Џулија е само бледа сенка на некогашната убавина која ја имаше.

Имено, Робертс отсекогаш имала витка линија, но сега изгледа преполовено и се гледа дека е доста слаба.

FOTO: PROFIMEDIA

Таа и самата проговори за тоа по критиките кои ги доби од јавноста, а вели дека тоа е резултат на последниот нејзин филмски ангажман.

FOTO: PROFIMEDIA

-Всушност, филмот на кој работев би можела да го наречам кардио глума. Секој ден носите на себе тон нешта, трчате горе-долу по скали. Морам да признаам дека затоа изгубив еден конфекциски број и дека сега панталоните ми паѓаат, искрено вели Џулија Робертс.