Радио Милева

Ѕирнете во новогодишниот амбиент во домот на Огнен Амиџиќ (фото)

Ѕирнете во новогодишниот амбиент во домот на Огнен Амиџиќ (фото)

Се наближува „Нова година“ и Новогодишните празници, а домовите на познатите веќе се уредени и владее новогодишниот амбиент.

Да не е манекенка, сопругата на Огнен Амиџиќ, Даниела Димитровска може да биде дизајнерка за ентериер.

Даниела само го уредила станот каде што живее со сопругот Огнен и синот Матеј.

Моделот на социјалните мрежи сподели неколку фотографии и покажа како изгледа новогодишната атмосфера во домот на познатиот пар.

Во домот каде што преовладува бела боја, Даниела го украси со новогодишни детали со златна, црвена и зелена нијанса.

foto: printscreen/instagram/blic

Останати вести од Радио Милева