Радио Милева

Ѕирнете во луксузниот стан на Новак Ѓоковиќ кој вреди 9 милиони долари (фото)

Ѕирнете во луксузниот стан на Новак Ѓоковиќ кој вреди 9 милиони долари (фото)
фото: Профимедиа

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во 2017 година купи луксузен стан со поглед на плажа на Мајами.

Луксузниот стан на Ноле се наоѓа во комплексот Eighty Seven Park. Во домот на Ѓоковиќ има три спални соби, три бањи…

Од подот до плафонот се прозорци, а Новак и неговото семејство може да уживаат во прекрасниот поглед на Атланскиот океан,

фото: Профимедиа

На располагање имаат и два приватни базени, спа центар, фитнес, сауна, бар. Станот е дело на архитектот Ренцо Пјано.

фото: Профимедиа

Новак и неговото семејство освен тоа што ќе уживаат во неверојатниот поглед на океанот, тенисерот во новиот дом заедно со сопругата и децата ќе ужива во приватниот базен и парк.

фото: Профимедиа

„Бев воодушевен со неверојатната услуга, ексклузивниот пристап во паркот, панорамскиот поглед на море и копно…Моето семејство ќе има совршен живот. Се воодушевив со дизајнот на оваа зграда“ вели Новак.

Како што пишува „Тhe Real Deal“ цената на овој стан изнесува 8,9 милиони долари.

 

 

фото: Профимедиа

 

Останати вести од Радио Милева