Радио Милева
семејна идила

Ѕирнете во домот на познатата Хурем Султан (фото)

Ѕирнете во домот на познатата Хурем Султан (фото)
фото: Инстаграм

Една од најпопуларните турски актерки, Мери Узерли која на публиката и е позната по улогата Хурем во „Величиствениот“ на 8 јануари го роди своето второ дете односно ќерка за која го одбра името Лили Кои.

Веста за раѓањето ја сподели со своите следбеници на Инстаграм, а деновиве покажа колку ужива во најубавите моменти со наследничката.

Таа редовно објавува фотографии, а на една од нејзините последни објави во фокус падна дел од нејзиниот дом.

Гордата мајка додека танцуваше со својата наследнича во прегратка, покажа дел од нејзиниот дом односно дневната.

фото: Инстаграм

Покрај удобните сиви софи, во просторијата каде што го поминува поголемиот дел од своето време со семејството, Мери има интересни уметнички дела на ѕидовите, како и голем букет со разни цвеќиња што дополнително додава топлина во просторијата.

Веруваме дека познатата Хурем ужива во топлината на својот дом.

Останати вести од Радио Милева