Радио Милева

Ѕирнете во домот на Богдана Родиќ во кој живееше пред да се омажи за Вељко Ражнатовиќ

Ѕирнете во домот на Богдана Родиќ во кој живееше пред да се омажи за Вељко Ражнатовиќ
фото: владимир марковиќ

Убавата снаа на Цеца, Богдана, пред да се омажи за младиот боксер Вељко Ражнатовиќ, живееше во домот на нејзините родители во Тител.

На атрактивната црнка никогаш ништо не и недостасуваше, а судејќи според фотографиите направени во нејзината семејна куќа, таа живееше во вистински луксуз.

Екипата на ало.рс неодамна го посети домот на Родиќ, а како што велат таму ги дочекале како вистински домаќини.

Инаку, Богдана завршила деловно училиште, насока финансии и сметководство, а нејзините постари сестри се исто така универзитетски образовани. Најстарата Бојана завршила Правен факултет, а Наташа дипломирала Менаџмент во медиуми.

Пред да го запознае Вељко, Богдана работеше во семеен бизнис, а освен што беше задолжена за финансии, немаше проблем да продава кокошки на пазарот.

Во продолжение погледнете неколку фотографии од домот на Богдана.

фото: дејан бриза

фото: дејан бриза

фото: дејан бриза

Останати вести од Радио Милева