Радио Милева

Ѕирнете на моминската вечер на Хејли Болдвин (фото)

Ѕирнете на моминската вечер на Хејли Болдвин (фото)
фото gulivergetiimages

Хејли Болдвин и Џастин Бибер денес ќе организираат свадба за семејството и пријателите во еден хотел во Јужна Каролина.

Како што пишуваат странските медиуми, гостите во хотелот биле бесни бидејќи нема да уживаат во мирот и предностите за кои платиле во хотелот.

Пред самата свадба, Хејли направи моминска вечер за паметење, а главен ораганизатор беше една од најдобрите другарки на Хејли, Кендал Џенер.

фото: Принтскрин/инстаграм

Таа организраше прослава за млади, а на социјалните мрежи се појавија неколку фотографии од прославата.

Сламките биле во облик на машки полов орган, а целиот ресторан каде славеле бил украсен со разни вулагарности.

фото: Принтскрин/инстаграм

За потсетување, Хајли и Џастин се венчаа во септември претходната година, а сега одлучија да направат прослава за семејството и пријателите.

Во продолжение погледнете како изглеше идната невеста.

фото: Принтскрин/инстаграм

фото: Принтскрин/инстаграм

 

фото: Принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева