Радио Милева

Ѕирнете на јахтата од 250 милиони долари која Кајли Џенер ја изнајми за својот роденден (фото)

Ѕирнете на јахтата од 250 милиони долари која Кајли Џенер ја изнајми за својот роденден (фото)

Кога Кајли Џенер слави, тогаш нема штедење, а и зошто да го прави тоа, кога е најмладиот милијардер на сите времиња и има се повеќе и повеќе пари на својата сметка!

Овој пат Кајли одлучи да организира гала прослава за нејзиниот 22 роденден, па изнајмила јахта, вредна 250 милиони долари.

фото: yachtcharterfleet.com

За една недела, цената за изнајмување на јахтата е 1,2 милиони американски долари, а TMZ известува дека Кајли и нејзината екипа ќе пловат кон Медитеранот. Сепак, списокот на гости е ограничен – 22 лица можат удобно да се сместат на јахта, така што само оние што се најблиски до нив и најблиските ќе се најдат на прославата.

фото: yachtcharterfleet.com

Но, дури 29 луѓе ќе се грижат за нив, од келнери до готвачи …

Јахтата има ноќен клуб, базен со палуба, салон за убавина, теретана, кино, џакузи, хелиодром и фудбалско игралиште.

фото: yachtcharterfleet.com

На ВИП-листата на оваа мега прослава на Кајли Кенер се рап ѕвездата Ники Минаж и канадската манекенка Вини Харлоу.

фото: yachtcharterfleet.com

Овој луксузен брод некогаш му припаѓаше на банкарот Лу Тек Џо, но беше запленет и продаден за да плати барем дел од долгот од 3,6 милијарди долари што го украде од малезиската влада.

Јахтата, како што веќе рековме, се нарекува „Tranquility“.

Останати вести од Радио Милева