Радио Милева
немаат голем љубовни планови

Џенифер Лопез со овој потег потврди дека повторно е со Бен Афлек?

Џенифер Лопез со овој потег потврди дека повторно е со Бен Афлек?
фото: инстаграм

Странските медиуми неодамна пишуваа дека пејачката Џенифер Лопез по 17 години, повторно е во врска со Бен Афлек.

Имено, парот бил виден како се вози во автомобил откако заедно го поминале викендот. Џенифер сега повторно ја заинтрегира јавноста, а многумина тврдат дека ги поврдила пишувањата за врската со бившото момче.

 

„Сите албуми ми се посебни, но „This is me…then“, ми е најдраг“, напиша пејачката на Инстаграм покрај комплацијата најпознати песни од тој албум, a oна што го привлече вниманието се појавува и Бен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Имено, Бен имаше голема улога во спотот “Jenny from the Block”, во кој се бакнуваат, заедно поминуваат време на јахта,а актерот ја бакнува Џенифер по задникот.

По 17 години од нивното раскинување, медиумите пишуваат дека парот повторно се во врска, откако неколку пати биле видени заедно, пред куќата на Џенифер и во автомобилот на пејачката.

фото: профимедиа

Анонимен извор тврди дека парот нема големи љубовни планови бидејќи имаат деца со кои сакаат да го поминуваат времето, но и дека имаат професионални обвркси.

Останати вести од Радио Милева