Радио Милева

Џенифер Лопез сака да ја купи ќуката на Лепа Брена, а еве што и порача фолк дивата

Џенифер Лопез сака да ја купи ќуката на Лепа Брена, а еве што и порача фолк дивата
фото: Дамир Дервишагиќ/профимедиа

Агентите на холивудската актерка и пејачка Џенифер Лопез веќе некое време се распрашуваат за луксузната вила на Лепа Брена во Мајами, пишува курир.рс

Станува збор за вила чија вредност се проценува околу 900 000 евра, има 400 квадрати и има поглед кон океанот.

Куќата на семејството Живојиновиќ им служи за семејни одмори, а Брена е воодушевена од информацијата дека Џенифер е заинтеренсирана за нејзиниот имот, но објасни дека луксузната вила не е на продажба

 

фото: Инстаграм

„Куќата не е на продажба, но Џенифер Лопез секогаш може да ја угостиме на вечера“ вели Брена за курир.рс

За потсетување, неодамана во медиумите се појавија шпекулации дека Брена ја продава својата вила во Белград и дека наводно со сопругот Боба купиле два стана, една за неа и Боба, а другиот за синот Виктор.

Останати вести од Радио Милева