Радио Милева

Џенифер Лопез на фотографии без фотошоп изгледа како секоја друга просечна жена (фото)

Џенифер Лопез на фотографии без фотошоп изгледа како секоја друга просечна жена (фото)
FOTO: PROFIMEDIA

Изненадувачки е како светските диви ги подигнаа стандардите за убавина, но реалноста е нешто спротивно на наведените стандарди.

Често имаме илузија за некои нешта кога е реалноста во прашање. Фотошоп е актуелен веќе со децении, а на паметните телефони има опција за обработка на фотографиите се повеќе и повеќе.

Џенифер Лопез е синоним за латинска убавина, но и нејзе како и на другите алатките за разубавување и се достапни повеќе од било кога

FOTO: PROFIMEDIA

Имено, пејачката правеше селфи, а папарацо од страна го улови кадарот. Неспорно е дека Лопез е убава жена, но сепак обработката ја прави да биде совршена во секое време.

FOTO: PROFIMEDIA