Радио Милева

Џенифер Лопез модно си поигра, па заврши на листата на најлошо облечените на „Греми“ (фото)

Џенифер Лопез модно си поигра, па заврши на листата на најлошо облечените на „Греми“ (фото)
foto: Profimedia

Џенифер Лопез се појави на Греми наградите, но благодарение на кич комбинацијата успеа неславно да заврши на листата на најлошо облечените ѕвезди на вечерта.

На црвениот килим во Лос Анџелес пополарната Јел Ло се обиде модно да доминира во раскошна бела тоалета украсена со сваткави камења и со широк впечатлив шешир.

Izvor: Profimedia

Нејзината раскошна комбинација е дело на лондонскиот моден двоец Ралф и Русо, а благодарение на неа, славната латино дива не успеа да добие пофалби.

Izvor: Profimedia

Јавноста најмногу и забележа за шеширот, а за дополниотелен кич предизвика накитот од брендот Niwakia, а според повеќето не и требаше ниту драматичните долги екстензии во косата. Пренатрупано,кич и несвојствено за Џеј Ло.

Останати вести од Радио Милева