Радио Милева

Џенифер Лопез ја прогласија за модна икона, а таа шокираше со ужасниот изглед среде Њујорк (фото)

Џенифер Лопез ја прогласија за модна икона, а таа шокираше со ужасниот изглед среде Њујорк (фото)
фото:принтскрин/инсатграм

Пред само неколку дена здружението на американските модни дизајнери ја прогласија пејачката и актерка Џенифер Лопез за модна икона на годината.

Сепак, Џенифер очигледно сакаше да биде малку повеќе од комотна во она што го има на себе. Па така, веројатно во облеката која ја носеше по дома излезе да се прошета низ улиците на Њујорк.

фото:профимедиа

Ни помалку ни повеќе, таа на себе имаше баде мантил и веќе демоде чизмите UGG, кои одамна се „аут“. Минувачите изненадено ја гледале, а очигледно на Џеј Ло тоа не и пречело.

фото:профимедиа

Но, бидејќи нели на славните им е дозволено се’, така што америкснскиот моден совет веројатно ќе и прогледа низ прсти за овој моден пропуст.