Радио Милева

Џенифер Лопез го прослави својот 50-ти роденден, а од свршеникот доби скопоцен подарок

Џенифер Лопез го прослави својот 50-ти роденден, а од свршеникот доби скопоцен подарок
фото: Инстаграм

Џенифер Лопез важи за една од најпознатите личности, а вчера го прослави својот 50-ти роденден.

Џеј Ло со помош на својот свршеник организираше забава за паметање.

Тој на својата сакана и подари скапоцен автомобил, “Porsche Carrera 911 GTS”, а на табличките ги пишува иницијалите на пејачката, односно нејзиното лого за турнејата.

фото: Профимедиа

Пејачката заедно со своето семејство веднаш го пробала автомобилот.

Свршеникот на Лопез цело време бил покрај пејачката и расположено танцувал.

Алекс во чест на својата свршеница исто така и приреди огномет.

За оваа сепцијална прилика Џенифер носела фустан на Версаче, а нејзините фанови не престануваат да коментираат дека изгледа одлично и во шестата деценија.

 

View this post on Instagram

 

The mf Queeeen 👑🙌🏼 @jlo #jenniferlopez #jlo

A post shared by Jennifer Lopez (@jlovibes) on

 

View this post on Instagram

 

Glad your night was so much fun. You deserve queen. Happy life always.❤ @JLo #JLovers

A post shared by Jennifer Lopez (@ery.jlover) on

Останати вести од Радио Милева