Радио Милева

Џенифер Анистон и Бред Пит се сретнаа на забавата по доделувањето на Оскарите

Џенифер Анистон и Бред Пит се сретнаа на забавата по доделувањето на Оскарите
фото: Профимедиа

Во Лос Анџелес се одржа второто издание на 92-то издание на доделување на Оскарите, а неколку недели пред тоа фановите се прашуваа дали Бред Пит ќе се појави заедно со Џенифер Анистон.

Меѓутоа, тоа не се случи бидејќи Џенифер не присуствуваше на церемонијата.  И додека многумина мислеа дека нема да се сретнат таа вечер, сепак тие се поздравиле на забавата која следела по доделувањето на Оскарите.

фото: Профимедиа

Тие се фотографирано како разделно пристигнуваат на забавата, но како што пишуваат медиумите тие се сретнале и љубезно се поздравиле.

Џенифер ја искористила приликата за да му честита на Пит за освоениот Оскар за најдобра споредна улога.

Инаку, Џенифер и Бред повторно се најдоа во центарот на вниманието кога се сретнаа на доделувањето на „Злаген глобус“.

 

Останати вести од Радио Милева