Радио Милева

Џејла Рамовиќ со песна од Тамара Тодевска го покори жирито во регионалното музичко шоу (видео)

Џејла Рамовиќ со песна од Тамара Тодевска го покори жирито во регионалното музичко шоу (видео)
фото: принтскрин/јутуб

Во полуфиналната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и една од омилените кандидатки Џејла Рамовиќ.

Џејла како брза песна со која ќе се претстави на сцената на Гранд ја одбра песната „1003“ од Тамара Тодевска.

Марија која е ментор на Џејла беше задоволна од настапот на Џејла и нејзините изведби.

Жирито не можеше да се одлучи која од двете кандидатки е подобра, дали Џејла или нејзиниот противкандидат, па одлучи да направи исклучок и двете да одат директно во финале.

Настапот на Џејла може да го погледнете на 01:24.

 

Останати вести од Радио Милева