Радио Милева

Џејла Рамовиќ е вистинска убавица, а погледнете како изгледаат нејзините две сестри и мајка им на која се чиста копија (фото)

Џејла Рамовиќ е вистинска убавица, а погледнете како изгледаат нејзините две сестри и мајка им на која се чиста копија (фото)
фото:инстаграм/принтскрин/ѕвездите на гранд

Победничката во 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, е главна тема во регионалните медиуми.

Тинејџерката од Босна, Џејла Рамовиќ, за време на девет месеци натпревар, постојано важеше за фаворит, а крајот покажа дека публикта, но и жирито само потврдија дека Џејла ја заслужува победата.

фото:инсатграм/ѕвездите на гранд

Изминатите неколку месеци нејзина подршка постојано беа членовите на семејството, односно нејзината мајка, татко, и двете сестри.

фото:инсатграм/принтскрин

Џејла е најмладата од сите три, но и најталентираната.

фото:инсатграм

Тие постојано ја бодреа својата ќерка и сестра која по вторпат ги израдува со победа откако претходно победи и во „Некои нови клинци“.

фото:инсатграм

На социјалните мрежи убавата и талентирана победничка редовно објавува фотографии со нејзините две сестри кои многу личат една на друга, а се копија на мама од која ја наследиле убавината.

Останати вести од Радио Милева