Радио Милева

Џејла Рамовиќ е како кукла, а кога е со мама Едита изгледаат како сестри (фото)

Џејла Рамовиќ е како кукла, а кога е со мама Едита изгледаат како сестри (фото)
фото:инстаграм/џејла рамовиќ

Победничката во 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, е главна тема во регионалните медиуми.

Тинејџерката од Босна, Џејла Рамовиќ, за време на девет месеци натпревар, постојано важеше за фаворит, а крајот покажа дека публикта, но и жирито само потврдија дека Џејла ја заслужува победата.

Џејла деновиве се врати од Шпанија каде беше заедно со пријателки и со Марија Шерифовиќ со која е особено блиска по завршувањето на „Ѕвездите на Гранд“.

фото:инстаграм/џејла рамовиќ

На аеродромот ја пречека мама Едита која се пјави во модерна и младешка комбинација, а многумина за фотографијата објавена на Инстаграм коментарираа дека изгледаат како сестри.

И повеќе од јасно е од кого Џејла ја наследила убавината.

Останати вести од Радио Милева