Радио Милева

Џастин Бибер драстично го промени изгледот (фото)

Џастин Бибер драстично го промени изгледот (фото)

На почетокот на својата кариера пејачот Џастин Бибер беше препознатлив по неговата фризура која дури го доби и името “биберица“.

На изненадување на сите, Џастин сега ја скрати косата. За „Ноќ на вештерките“ пејачот ја избричи главата. Со новата фризура пејачот се пофали на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

Неговите фанови велат дека новата фризура значи и нова песна, но и дека им недостига стариот изглед на пејачот.