Радио Милева

Џабе вежбал, ако не се пофали: Адам Лабунски со голото мускулесто торзо ги запали обожавателките (фото)

Џабе вежбал, ако не се пофали: Адам Лабунски со голото мускулесто торзо ги запали обожавателките (фото)
фото:инстаграм/адамлабунски

Еден од македонските учесници во регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ , Адам Лабунски, полека се приближува до финалната селекција на жирито во музичкото талент шоу.

Досега неколкупати се обиде во „Пинк ѕвезди“, но никако не му успеа да ја добие победата – она од кое веројантно не се откажува бидејќи е постојан како кандидат во српските талент шоуа.

Годинава на ред беа „Ѕвездите на Гранд“ каде засега добро му оди и е селектиран меѓу најдобрите.

фото:инстаграм/адамлабунски

Кога не е на проби во Белград, Адам е посветен на својот изглед, а редовно оди во теретана бидејќи е вљубеник во бодибилдингот.

Сега, веројатно задоволен од постигнатите резултати, не можеше, а да не се соблече со голо торзо и да ја покаже дефиницијата и мускулатурата.

фото:инстаграм/адамлабунски

Обожавателките пак, не можеа, а да ме му прокоментираат дека изгледа соврешно, па му пишуваа симболи од оган и срциња и ласкави зборови.

фото:инстаграм/адамлабунски

Задоволен од мускулите, задоволен од женските комплименти, само останува да бидиме колку Адам ќе биде задоволен од неговиот краен резултат во „Ѕвездите на Гранд“.

Останати вести од Радио Милева