Радио Милева

Дворот го претвори во детска бајка: Сека Алексиќ му славеше роденден на синот Јаков (фото)

Дворот го претвори во детска бајка: Сека Алексиќ му славеше роденден на синот Јаков (фото)
фото:сека алексиќ/инсатграм

Постариот наследник на Сека Алексиќ, Јаков, го славеше четвртиот роденден, а пејачката по тој повод направи роденденска забава во дворот.

Местот беше украсено по темата од омилените ликови на Јаков, а мама Сека јавно му посвети емотивна порака и на Инсатграм.

Сека на социјалните мрежи истакна колку е среќна поради најголемото богатство што го има во животот – синовите Јаков и Јован и сопругот Вељко.

– Боже, колку си голем! Колку сте прекрасни и обожувани такви какви што сте, совршени. Ви благодарам за мојот син, мојата најголема љубов досега. Ви благодариме за мојот ангел Серафим. Ви го должам секој наклон, ви должам сè што чувствувам и дишам. Ви должам благодарност за ова чувство на љубов наречено Јаков. Растете го мојот син, растете ги најголемите животни радости на мама и тато – напишала Сека.

 

View this post on Instagram

 

🙌🏼🙌🏼🙌🏼 #fortnitecake #fortnite #dekoracja @dekoracijeandjela

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on


Пејачката го доби својот втор син Јован во јануари годинава, а таа и нејзиниот сопруг се целосно посветени на своите наследници.

Останати вести од Радио Милева