Радио Милева

Двете во хит капутот за зима 2019 година: Сека Алексиќ и Лила Филиповска во чекор со последната мода (фото)

Двете во хит капутот за зима 2019 година: Сека Алексиќ и Лила Филиповска во чекор со последната мода (фото)
фото:инсатграм

Дека нашата ТВ водителка Лила Филиповска е голем љубител на модата, е доста добро познато.

Таа секогаш е во чекор со модните трендови, а имајќи до себе пријател како Сергеј Варошлија, веруваме дека многу полесно и е во моментите на дилема за некоја комбинација.

Исто така и српската пејачка Сека Алексиќ троши и вложува доста во гардероба, па како и повеќето познати преферира да ги има актуелните парчиња кои и прилегаат.

 

View this post on Instagram

 

My way …✌️

A post shared by @ lilafilipovska on

Имено, тенденциите од уличната мода, но и од модните писти за оваа зима 2019 година го поставија во преден план капутот во медова нијанса со текстура на ќебе кој стана омилен меѓу дамите ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on


Се имплементира во стилот на многумина, а Лила и Сека не пропуштија да го имаат оваа зима.