Радио Милева
мелем за уши

Двете сестри ги вкрстија гласовите: Тијана и Тамара го одржаа својот прв заеднички концерт онлајн

Двете сестри ги вкрстија гласовите: Тијана и Тамара го одржаа својот прв заеднички концерт онлајн
фото: принтскрин/инстаграм

Поради пандемијата со коронавирусот, естрадните уметници од Македонија, регионот, па и од светот речиси една година немаат настапи.

Освен тоа што немаат настапи, поголемиот дел од пејачите не издаваат и музички дела.

Бидејќи естрадата е во пауза од настапи во живо, односно во сали, дискотеки, ресторани, арени, со новото ново нормално се појави и нов начин на одржување на концерти односно онлајн концерти,

Па, така вчера (23.02.2021), Тијана Дапчевиќ и Тамара Тодевска го имаа својот прв онлајн концерт.

фото: принтскрин/youbox

Нивниот настап следбениците можеа бесплатно да го следат преку апликацијата „Youbox“.

фото: принтскрин/youbox

Пред самиот почеток, Тијана за нова.рс истакна дека има трема.

„Заедно не сме настапувале, кој ти знае од кога, јас имам трема, Тамара не. Таа никогаш не знаеше што е трема. Од друга страна, јас имам страшна трема“, изјави Дапчевиќ.

фото: принтскрин/youbox

Тијана и Тамара ги вкрстија гласовите, па заедно отпејаа свои песни, песни од Тоше Проески, Жељко Самарџиќ, Жељко Јоксимовиќ, Парни Ваљак, Ѓорѓе Балашевиќ.

Илјадници корисници на „Youbox“ го следеа нивниот концерт, а коментарите најчесто беа позитивни.

Останати вести од Радио Милева