Радио Милева

Два во еден: Марјана Станојковска славеше роденден на свадба – еве колку години наполни водителката (фото)

Два во еден: Марјана Станојковска славеше роденден на свадба – еве колку години наполни водителката (фото)
фото:инсатграм/марјанастанојковска

ТВ водителката Марјана Станојковска својот роденден го прослави на необичен начин.

Датумот кога е родена 05. Maj, се погоди во ден кога е поканета како гостинка на свадба, па прославата беше две во едно.

Имено, Марјана за својот 34-ти роденден беше на свадба кај својот партнер од танцовото шоу „Танц со ѕвездите“, Илија Карадаковски кој се ожени со својата сакана Симона Веселиновска.

За разлика од минатите години кога знаеше да организира приватна забава за другарките во бикини и со коктели, овој роденден за Марјана помина без помпа, но со забава каде беа присутни многу луѓе кои ја славеа љубовта.

Ако судиме по тоа дека својот ден го прослави во име на љубовта, веруваме дека така ќе и тргне 34-та, па и таа ќе се скраси како својот партнер за танц.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on


Среќен роденден!

Останати вести од Радио Милева