Радио Милева

Душко Тошиќ става крај на животот со Карлеуша – веќе купил нов стан само за себе?!

Душко Тошиќ става крај на животот со Карлеуша – веќе купил нов стан само за себе?!
фото:принтскрин/инстаграм/еспресо.рс

Фудбалерот Душко Тошиќ наводно решил да се пресели од вилата во Дедиње, каде во моментот живее со Јелена Карлеуша и нивните ќерки Атина и Ника.

Според медиумите, фудбалерот купил стан и локал во Врачар, за што платил повеќе од половина милион евра.

Според изворите, Тошиќ треба да го започне својот живот како слободен маж до крајот на годината, додека Јелена и нивните ќерки остануваат во вилата на Дедиње, во која официјално се преселија оваа година.

– Душко купи стан и деловен простор во нова луксузна зграда во Врачар, која сè уште е во изградба. Деловниот простор има 100 м2 и тој издвои 300.000 евра за тоа, додека за станот со иста големина платил 250.000 евра. Тој планира да се исели од вилата во Дедиње, каде моментно живее заедно со Јелена и неговите ќерки. Бидејќи долго време не живееле во брачна заедница, тој решил да започне самостоен живот. Тој крие дека инвестирал во недвижнини буквално од сите – вели добро информиран извор за српските медиуми.

Душко напорно работи на подготовката на својот нов дом, па тргна во потрага по добар архитект, кој би можел да ги исполни сите свои барања, пишува српски Телеграф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic) on

– Планирано е целата зграда да биде изработена од стакло и веќе се шпекулира дека ќе биде најлуксузната во Врачар. Душко често ги посетува изведувачите и се согласува со деталите поврзани со барот – вели изворот.

Ниту пејачката, ниту фудбалерот не се огласија по овие пишувања на медиумите во Србија.

Останати вести од Радио Милева