Радио Милева
се шушка

Душко Тошиќ се враќа дома, а Јелена Карелуша му подготвила строги правила?

Душко Тошиќ се враќа дома, а Јелена Карелуша му подготвила строги правила?
фото: Драган Удовиќиќ

Душко Тошиќ (35) последните две години играше во кинескиот клуб „Гуангжу РФ“, но тој реши дека е време за нови предизвици.

Тој се збогуваше со оваа далечна земја и конечно се врати во Србија, каде живеат неговата сопруга Јелена Карлеуша (42) и ќерките Атина (12) и Ника (11). Наследниците на Душко се пресреќни што тато се враќа, а наводно фудбалерот ќе има построги правила кога ќе се врати дома отколку порано.

фото: Инстаграм

– Јелена одлично се сеќава на сите навики на Душко, иако беше во Кина две години и не живееше со неа и девојчињата. Како и секоја жена, таа знае како дише, па очекува Душко да донесе пријатели и соиграчи во вилата што неодамна ја реновираа. Тој сака таков начин на живот. Се разбира, тој понекогаш сака да талка, но повеќе сака да има опуштен разговор со пријателите отколку закуски и пијалоци – објаснува изворот за „Стар“.

– Јелена нема ништо против тоа, напротив. Сепак, бидејќи короната е сè уште опасна и постои ризик, таа му објасни на Душко дека на почетокот ќе мора строго да се грижи и дека е подобро да се избегнуваат гости. Тој се согласува со неа и не ја обвинува што веднаш го опсипа со строги правила, но знае и дека тоа е Јелена. Со неа ништо не е препуштено на случајноста – вели изворот за споменатиот сајт.

фото: Инстаграм

– Душко нема намера да се видат неговите пријатели во првите неколку месеци, бидејќи тој навистина сака семејство.Прво ќе и се посвети на Јелена и девојките, а има време и за машки дружења. На крајот на краиштата, ако е вистина дека тој купил стан во Врачар минатата година, тој може таму да ужива во друштвото . Сега кога ќе се врати, неговите ќерки и Јелена ќе бидат приоритет, а се шпекулира дека тој закажал состанок со Дејан Станковиќ затоа што сака да се приклучи на тимот на Црвена Ѕвезда. Тоа сè уште не е официјално потврдено, но верувам дека Дуле ќе го објави  затоа што Звезда е клуб за кој тој е особено приврзан. Во секој случај, тој е пресреќен што ќе се врати во својата татковина од далечна Кина и што конечно ќе биде заедно со Јелена и децата. Мислам дека му е доста од осаменост и дека повеќе нема да прифаќа ангажмани во далечни земји – заклучува изворот.

Останати вести од Радио Милева