Радио Милева
Празни муабети или?

Душко Тошиќ му се заканувал на Кристијан Голубовиќ поради Карлеуша?! (видео)

Душко Тошиќ му се заканувал на Кристијан Голубовиќ поради Карлеуша?! (видео)
фото:душко тошиќ/инстаграм/принтскрин

Во текот на вчерашниот ден, членовите на „Задруга“ се изолираа во дворот и разговараа на бројни теми, а особено беше нагласен моментот кога Марко Чедовиќ му ги раскажа на Кристијан Голубовиќ деталите за односот помеѓу пејачката Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш.

Задругарот зборуваше за наводното видео на кое Јелена го покажува полновиот орган за да му го честита роденденот на фудбалерот.

– Ќе ти испратам сè кога ќе излеземе. Последната секунда почна да го врти телефонот и да го фаќа лицето – му рече Чедовиќ на зачудениот Голубовиќ.

„Не, тоа е под дното“, одговори Кристијан.

Марко детално ги раскажа пораките што пејачката наводно ги испратил до Врањеш.
– Дали е сè уште мажена? – зачудено праша Голубовиќ.

После Чедовиќ, Кристијан раскажа за наводното искуство со пејачката и нејзиниот сопруг. Тој тврди дека му се заканувал сопругот на Карлеуша, Душко Тошиќ.

– Добар ден, дали е тоа Кристијанин? Јас велам: „Да! Кој е тоа?” И тој одговара: Тука, Душко – рече Голубовиќ и продолжи:

– Ти за мојата сопруга зборуваше дека си и скокал на градите – ги раскажа Кристијан деталите за наводниот разговор со Тошиќ.

Погледнете го видеото подолу за детали од разговорот:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heavy Cur (@heavycur_zadruga)

Останати вести од Радио Милева